Gastromania
Vegetariánské recepty pro gurmány

* Vaříme recepty z celého světa a preferujeme Biopotraviny.
* Vegetariánské recepty jsou pestré recepty. Jezme zdravě!
Nejlepší recept na Soja Burgery
Nejlepší recept na Soja Burgery
Nejlepší recept na Soja Burgery Pro 2 osoby:

30g soji (asi půl balíčku)
20g ovesných vloček
30g nastrouhaného sýra
vajíčko
estragon
čerstvý ovčí sýr
sůl, pepř

Těsto:
150g mouky
30g bílého jogurtu
3g prášku do pečiva
1/2 lžíce oliv. oleje
sůl
špet chilli
estragon
vlažná voda
Nejprve si připravíme soju:
Vůbec se neřiďte návodem na obalu ani radami, že nejlepší je proleželá přes noc. Nejlepší příprava sóji trvá asi tak 10 minut! Dejte vařit do konvice vodu, mezitím do misky (skleněné nebo porcelánové) nasypte soju, pokapejte sojovou omáčkou, přidejte sůl, pepř a koření, které máte rádi. Vše zalijte vařící vodou, aby hladina vody mírně překrývala připravenou směs. Dejte do mikrovlnky a vždy asi po třech minutách řádně promíchejte, aby seshora neosychala. Do deseti minut bude krásně měkká a krásně nasáklá každou chutí, protože "vypila" všechnu vodu. Misku při této přípravě mějte raději přiklopenou "mikrovlňáckou krytkou".

těsto:
Smíchejte mouku, jogurt, olej, pečící prášek, sůl, estragon a papriku. Promíchejte a po malých dávkách přidávejte vodu, aby ste vytvořili hladké pružné těsto. Lepší je těsto více propracovat, než přidat více vody. Dejte těsto na pár minut dáchnout do lednice a rozpalte troubu na 180°C.

Sóju (granulát, nebo pokrájené nudličky apod.) smíchejte s vločkami, sýrem, estragonem, solí a pepřem. Můžete přidat vajíčko, aby se vše lépe pojilo, ale žádnou mouku. Pečeme ve vymazaných formičkách nebo uděláme placky. V obou případech povrch poklademe ovčím sýrem. Zapekáme 15-20min.

Těsto vyválíme na asi 4mm silný plát. Vykrajujeme kolečka o trochu větší než burgery. Před pečením můžeme pomazat trochu olejem. Pečeme při střední teplotě, než chytnou barvu. Párátkem můžete zkusit, jestli se nebude těsto lepit.

K této výtečné kombinaci si můžete připravit zálivku asi ze tří lžic bílého jogurtu a hrsti čerstvé petrželky.

Bon Apetit!
Pošlete si recept na email

Tvoříme obchodně úspěšné www stránky a e-shopy ©AdWeb Info, s.r.o. www.adweb.cz E-shop s korálky