Gastromania
Vegetariánské recepty pro gurmány

* Vaříme recepty z celého světa a preferujeme Biopotraviny.
* Vegetariánské recepty jsou pestré recepty. Jezme zdravě!
Gnocchi s curry omáčkou
Gnocchi s curry omáčkou
Gnocchi s curry omáčkou 3 velké brambory uvařené ve slupce,vychladlé
1/2 šálku hrubé mouky
2 vejce
zelenina(rajčata, lilek, cuketa, cibule, žampion)
250 ml smetany - 33%
curry
Vychladlé brambory oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle.Asi plovinu mouky nasypte na brambory a vytvarujte hromádku. Na vršku udělejte důlek. V misce rozšlehejte vejce a nalijte je do dulku spolu se lžičkou soli.
Konečky prstů zapracujte vejce do brambor, bude to lepit! Mouku přidávejte po troškách, nepřidávejte více, než je nezbytné.Je-li mouky mnoho, noky ztěžknou! Dejte vařit vodu. Z těsta vytvarujte kouli a rozdělte na 4 díly. Z každého dílu vytvarujte dlouhý tenký váleček a odkrajujte díly o něco menší, než nehet na palci. Z dílů vytvarujte kuličky, kterými přejedete přes hroty vidličky. Ve vroucí vodě vařte dokud nevyplavou na hladinu(cca 2 min). Zchlaďte studenou vodou(noky se dají jednoduše i zmrazit).
Zeleninu nakrájejte na kostky, lilek posolte a nechte ho vypotit, bude chutnější, zeleninu si okořeňte podle své vlastní chuti. Rozprostřete na pečící papír a pokapejte olivovým olejem. V rozpálené troubě pečte na 180°C 25 min nebo než bude zelenina zlatá.
V pánvi přiveďte k varu smetanu, do které dejte lžičku curry koření. Když začíná houstnout, přidejte noky, aby se prohřály a na konec přidejte i zeleninu. Nejlepší je jíst je rovnou z pánvičky.
Pošlete si recept na email

Tvoříme obchodně úspěšné www stránky a e-shopy ©AdWeb Info, s.r.o. www.adweb.cz E-shop s korálky