Gastromania
Vegetariánské recepty pro gurmány

* Vaříme recepty z celého světa a preferujeme Biopotraviny.
* Vegetariánské recepty jsou pestré recepty. Jezme zdravě!
Kořeněný švestkový koláč
Kořeněný švestkový koláč
Kořeněný švestkový koláč asi 400g švestek (můžete použít i modrofialové blumy, jsou chutnější)
1 citron
60g mandlí rozdrcených na prášek
2 vejce
160g másla
60cl vína
220g mouky
195g cukru moučka
2 polévkové lžíce rybízové marmelády
1 skořicový suk
prášek z jednoho vanilkového lusku
sůl
celý černý pepř
Těsto:
Z citronu seškrabejte kůru do mísy. Přidejte 200g mouky, 60g cukru moučka, špet soli a vanilku. Promíchejte a přidejte 100g másla nakrájeného na kostky. Prsty prohněťte a přidejte 1 vejce. Udělejte těsto a dejte ho odpočívat na 1hod. do ledničky.

Blumy nebo švestky přepůlte a vypeckujte. Do kastrůlku vlijte 60cl vína (nejlepší by bylo růžové), přidejte 75g cukru, skořicový suk a 3 kuličky černého pepře. Přiveďte k varu a nechte vařit, dokud se nesvaří cukr. Stáhněte z plamene a nechte stydnout. Až bude sirup vlažný, přelijte ho přes švestky či blumy a nechte 30 minut stát.

Mezitím si připravte krém: v míse utřete 60g másla, 60g cukr moučka, 60g mandlového prášku a 20g mouky. Pak přidejte 1 vejce.
Troubu rozpalte na 180°C. Těsto vyndejte z ledničky a vyválejte na placku. Placku umístěte do vymazané formy na koláč. Vidličkou propíchejte dno. Těsto strčte do trouby asi na 10min.
Švestky/blumy slijte, ale sirup se schovejte! Do vlažného korpusu rozetřete mandlový krém, na něj vyskládejte švestky. Pečte 10-15min.
Mezitím nechte sirup vařit, ať se svaří na polovinu. Sirup přeceďte a smíchejte se 2 lžícemi rybízové marmelády. Tímto upečený koláč nakonec přelijte.
Pošlete si recept na email

Tvoříme obchodně úspěšné www stránky a e-shopy ©AdWeb Info, s.r.o. www.adweb.cz E-shop s korálky