Gastromania
Vegetariánské recepty pro gurmány

* Vaříme recepty z celého světa a preferujeme Biopotraviny.
* Vegetariánské recepty jsou pestré recepty. Jezme zdravě!
Manhattan Cheesecake
Manhattan Cheesecake
Manhattan Cheesecake 6-8 pol. lžic másla
200g rozdrcených máslových sušenek (Be-be, Esíčka..)
400g tvarohu
2 velká vejce
140g cukr moučka
1 1/2 lžičky vanil. extraktu
450ml zakysané smetany (husté!)

55g cukr moučka/krupice
4 pol. lžíce vody
250g čerstvých borůvek (nebo i rybízu)
Vymažte si dortovou formu (velikost asi 20cm). Rozpuštěné máslo smíchejte s rozdrcenými sušenkami. Řádně promíchejte. Musí se dát tvarovat, jinak přidejte ještě kousek másla. Pokud chcete použít tuky jako Stella, Iva apd., musíte jich dát o mnoho více, nemastí natolik, aby spojily takové množství drobků..
Sušenkovou hmotu dejte do formy a ududejte dlaní. Dejte stranou.

V míse mixérem začněte šlehat tvaroh s cukrem a půl lžičky vanilky. Pořádně prošlehejte. Pak přidávejte vejce, hezky jedno po druhém. Po každém vejci řádně prošlehejte. Koláč bude krásně nadýchaný. Nalijte na sušenkový podklad a dejte do vyhřáté trouby na 190°C a pečte 20 minut. Po uplynutí doby pečení dort vyndejte a nechte ho 20 minut odpočívat.

Mezitím si připravte další vrstvu: V míse smíchejte smetanu, cukr a zbývající vanilkový extrakt. Směs nalijte na dort a zapečte ještě deset minut v troubě. Vyndejte, nechte vystydnout a pak nechat v ledničce 8 hodin vychladit.

V kastrůlku rouzpusťte ve vodě cukr. Až začne probublávat, přidejte ovoce. Poduste a až změknou, tak z plamene stáhněte. Výsledná konzistence by měla být řidší než džem - táhne se a lepí. Tímto se dort polévá až na talířku.
Pošlete si recept na email

Tvoříme obchodně úspěšné www stránky a e-shopy ©AdWeb Info, s.r.o. www.adweb.cz E-shop s korálky